Günün Sözü ve Duası


Günün Sözü ve Duası

Bismillahirrahmanirrahim

Bu dünyaya kiracı gibi yerleş, ev sahibi gibi yerleşirsen gitmesi zor olur..

Misafirlik tuhaf şey, oradasın ama oralı değilsin,,,

Önüne sofralar kuruluyor izzet ikramgörüyorsun ama hiç bir şey sana ait değil.

Rahatın yerinde de olsa kalkıp gideceksin gitmek zorundasın. Misafirlik, dünya hayatına ne çok benziyor ve dünya hayatı da misafirliğe,,

Ey insanlar görüyorum ki evleriniz rum kayserlerine lükse hayranlığınız. Kisra nın tutumuna . Servet peşinde koşmanız karun un anlayışına, saltanatınız firavun un saltanatına, nefisleriniz ebu cehil in nefsine, gururunuz ebrehe nin gururuna, yaşayışlarınız sefihlerin yaşayışına benziyor.

ALLAH için söyleyin Muhammedi olanlar nerede? (Yahya bin muaz)

ALLAH ım Dünya bir gölgelikti oysa yolcu oldumuzu unuttuk. Unuttuk yapmamız gerekenelr vardı burası imtihandı. Zevke sefaya dalıp, ahiretimizi ve imtihanda olduğumuzu unuttuk.

ALLAH ım Sana verdiğimiz sözümüz vardı, Dünya kelamı konuşmak dan o sözümüzü unuttuk. Ne çabuk unuttuk kulluğu, imtihanı,

ölümü, hesabı, sıratı, cehennemi…

ALLAH’m Bizleri bir an önce gaflet uykusundan uyandır. Kendimize gelmeyi verdiğimiz sözü hatırlamayı nasip eyle. Rabbimiz sonsuz olan rahmetini merhametini bereketini üzerimizden eksik eyleme.

Rabbimiz bizleri rahmetinle cennetine giren salih ve saliha kullarından eyle. Aminnn

Hayırlı Sabahlar. CenqaVeR.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

sohbet odaları chat odaları mobil odaları sohbet odaları