Diriliş – Ertuğrul Konusu ve Oyucu Resimleri


Diriliş – Ertuğrul Konusu ve Oyucu Resimleri

Diriliş – Ertuğrul Konusu

Yapımcılığını Tekden Film in üstlendiği senaryosunu mehmet bozdağ ın yazdığı yönetmenliğini metin günay yaptığı Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya darcan ın paylaştıkları dizi filmdir. İlk bölümü 10 aralık 2014 tarihin de trt1 ekranlarında yayınlanan ilk bölümün yayınlanmasının ardından yayınladığı günün AB gurubu reyting sıralamasında 1. sırada yer aldı.
Ayrıca dizi 2015 yılının en iyi dizisi ödülünü aldı ardından 43. pantene altın kelebek ödüller inde 2016 yılının en iyi dizisi ödülünü kazandı.

Dizinin ilk sezon hikayesi 13. yüzyılda Kayı Boyu nun tapınak şovalyelerine karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Dizinin ikinci sezon hikayesi ise 13. yüzyılın ortalarında yine kayı boyu nun bu sefer moğollar a karşı olan mücadelelerini konu almaktadır Üçüncü sezonda ise 13. yüzyılın ortalarında Söğüt ‘e yerleşen Kayı Boyu Ertuğrul Bey önderliğinde Bizans İmparatorluğu ve Candaroğulları Obasına karşı mücadele edecektirDizi için 6 ay kadar hazırlık yapılmıştır. Oyuncuların tamamına at binicilik dersleri verilirken, erkek oyunculara da kılıç kullanma dersleri verildi.

Diriliş Ertuğrul Oyuncu Resimleri


1 Yorum

  1. mustafa akbay

    9 Ocak 2017 at 21:47

    Mükemell dizi yaa eline saglık yapanmarın.seninde eline saglık murtacımm

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sohbet