Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Mobil Reklam Ağı Konferansta Tanıtılacak
Mobil Reklam Ağı Konferansta Tanıtılacak

facebook
Facebookun AdSense benzeri mobil reklam ağı kurmayı planladığını daha önce size duyurmuştuk. Re/Code‘un son verdiği bilgilere göre ise Facebook bu planını hayata geçirmeye artık çok yakın; zira sosyal ağ 30 Nisan’daki F8 Geliştiriciler Konferansında mobil reklam ağını resmen duyuracak.

Facebookun bir süredir reklamlarını üçüncü parti uygulamalarda test ettiği bilinirken sosyal ağın kendi mobil reklam ağıyla bu işi reklam dağıtıcı başka şirketlere vermeden iş ortaklarıyla direkt olarak çalışarak halletmeye hazırlanıyor. Diğer bir deyişle Facebook bu reklamlar için dışarıdan bir reklam platformunu kullanmayacak ve reklamverenler yayıncılar ile direkt olarak çalışacak. Böylelikle Facebook kendi reklamlarının ulaştığı platform ve kişi sayısını da artıracak.

Mobil reklam gelirlerini son birkaç senede kayda değer şekilde artıran Facebookun mobili sahiplendiği ve bu alandaki gelirlerini çok önemsediği artık herkes tarafından biliniyor. Kendi web ve mobil platformlarındaki reklamları artık iyice oturtan Facebookun bu yüzden ona daha fazla kazanç sağlayacak bir mobil reklam ağı kurması çok da şaşırtıcı değil.
Ayrıca Facebook reklamlarının üçüncü parti uygulamalar içinde yer alması Facebook reklamverenleri için de daha fazla kişiye ulaşmak ve conversion oranlarını artırmak anlamına geliyor.

Twitterın geçen hafta mobil reklam ağı MoPub ile yaptığı işbirliğinin ardından Facebookun mobil reklam ağını hayata geçirmek için son rötuşları yapıyor olması özellikle mobil sosyal medya pazarlaması açısından önemli bir gelişme. Facebookun mobil reklam ağıyla ilgili diğer detayları öğrenmek için ise 30 Nisan’ı beklememiz gerekiyor.

BİLGİLER
tarafından 21 Nisan 2014 - 15:49 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.469 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Reklam Alanı
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
Sitemiz Hakkında!

SevgiChat.Com son olarak itibari ile güncellenmiştir.